«ICTinfo.az» «dni24.com»-a istinadən bildirir ki,26 fevral-1 mart 2018-ci il tarixlərdə Barselonada keçirilməsi nəzərdə tutulan genişmiqyaslı «MWC 2018» sərgisində nümayiş etdiriləcək qurğuların adları bəlli olub.Belə ki,sərgi çərçivəsində fevralın 24-də «Alcatel» şirkəti üç yeni «Alcatel 5″,»Alcatel 3v» və «Alcatel 1x» smartfonlarını, fevralın 25-də «HMD Global» şirkəti «Nokia 6» (2018), «Nokia 7», «Nokia 7 Plus», həmçinin «Nokia 1″,»Samsung» şirkəti «Galaxy S9» və «S9+», «Huawei» üç modifikasiyada «MediaPad M5»
smartfonunu,»Huawei Watch» smart saatı,fevralın 26-da «Sony» şirkəti «Xperia XZ2», həmçinin «Xperia XZ Pro» smartfonlarını, fevralın 27-də «Doogee» şirkəti «Doogee MIX 3″,»MIX 4″,»Doogee V» kimi qurğuların nümayiş etdirəcək. Bundan başqa «Asus» şirkətinin nümayəndələri «ZenFone 5» müasir smartfonlarının yeni xəttini təqdim etməyi planlaşdırır.