Ana SəhifəİKT«WhatsApp» gözlənilən yeniliyi tətbiq etdi
«WhatsApp» gözlənilən yeniliyi tətbiq etdi
WhatsApp-a animasiyalı GIF fotoların göndərilməsi və qəbul edilməsi funksiyası əlavə edilib.
GIF fotoların dəstəyi demək olar ki, bütün messencerlərdə mövcuddur. Lakin bu bazarın lideri olan WhatsApp uzun müddət yalnız adi fotoları dəstəkləyirdi. WhatsApp-ın iOS və Android versiyaları üçün GIF formatlı animasiyalı fotoların göndərilməsi və qəbul olunması funksiyası əlavə olunub.»İctinfo.az» «Technote.az»-a istindən bildirir ki,bununla yanaşı istifadəçilər öz videolarından da GIF animasiyalar yarada bilərlər. Bu halda video 6 saniyəni keçməməlidir. Bundan əlavə olaraq iOS istifadəçiləri Live Photos fotolarını GIF formatında göndərmək imkanını əldə ediblər. Sözügedıən funksiyalarla yenilənmə bitmir. Belə ki, istifadəçilər yeni GIF animasiyalar siyahısından artıq hazır GIF-ləri də göndərə bilərlər. Hələki beta versiya formatında olan yeni funksiyalar hamı üçün aktiv olmaya bilər. Lakin tədricən bütün istifadəçilər yeni funksiyalardan istifadə edə biləcəklər.